Reklamační rozhraní
Reklamační rozhraní pro e-cigaretka.cz
Databáze znalostí
e-cigaretka.cz > Reklamace > Databáze znalostí

Na jaké zboží nebo typ reklamace se záruka nevztahuje?

Řešení

V první řadě si musíme uvědomit rozdíl v pojmech „záruční doba“ a „životnost“. Životnost výrobku může být kratší, ale i delší než záruční doba. Záleží především na frekvenci používání výrobku.

Obecně neuspějete s reklamací v případě, že:

  • se nejedná o vadu výrobku, ale vadu vzniklou běžným opotřebením (např. snížená kapacita baterií, slabší tvorba páry u elektronické cigarety/gripu, spálená žhavící spirálka v atomizéru apod.)
  • jde o subjektivní názor (např. nevyhovující příchuť aroma nebo e-liquidu)
  • jde o mechanické poškození zboží uživatelem (kupujícím).
  • nevyhovující produkt 

 

Jak je to tedy se zárukou na baterie?
Na baterie se vztahuje záruční doba v trvání 24 měsíců, stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. Záruční dobu ovšem nelze zaměňovat za životnost výrobku. Životnost baterie je nejčastěji spjata s počtem nabíjecích cyklů, což se ovšem velmi špatně počítá a dokazuje. Proto se většinou používá paušální doba životnosti 6 měsíců. Jedná se ale o životnost baterie nikoli o její záruční dobu! Co to znamená v praxi? Pokud budete po roce užívání elektronické cigarety/gripu reklamovat baterii, že vydrží pouze 20 minut, tak s reklamací neuspějete. Pokud vám ovšem baterie po roce užívání např. vyteče, jedná se o vadu materiálu nebo provedení a v tomto případě by měla být reklamace uznána.

Záruční doba na baterie je tedy 24 měsíců, ale nevztahuje se na pokles kapacity, která je způsobena běžným užíváním. 

Podrobnosti článku
ID článku: 12
Kategorie: Zamítnutá reklamace

 
« Jít zpět

 
Powered by Help Desk Software HESK, brought to you by SysAid